Chłodząca kąpiel – jak ją wykonać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Chłodząca kąpiel to jedno z lepszych rozwiązań kiedy dokuczają wysokie temperatury. Mimo że daje to tylko tymczasowy efekt, pozwala poczuć się bardziej komfortowo. Tego rodzaju kąpiel przynosi wyraźną ulgę oraz sprawia dużą przyjemność.

Chłodząca kąpiel - jak ją wykonać?

Głównym zadaniem kąpieli chłodzącej jest obniżenie temperatury ciała, co zapewnia ulgę w gorące dni. Każdy z nas jest zwolennikiem słońca i wysokiej temperatury za oknem. Jednak kiedy utrzymuje się ona zbyt długo, żar lejący się z nieba odbiera chęci do życia. Upalne dni przyczyniają się do opuchniętych nóg oraz zmęczenia całego ciała.

Chłodząca kąpiel – jak ją wykonać?

Przygotowanie chłodzącej kąpieli nie należy do skomplikowanych czynności. Zanim jednak zdecydujemy się na nią, należy upewnić się czy składniki, które chcemy użyć nie spowodują reakcji alergicznej. W tym celu wykonuje się próbę uczuleniową na skórze, najlepiej dzień przed planowaną kąpielą.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Kąpiel miętowa.

Do letniej wody znajdującej się w wannie należy dodać napar z mięty pieprzowej. Można wykonać go ze świeżych liści mięty lub wykorzystać do tego gotową herbatkę ekspresową. Podczas kąpieli należy pamiętać, aby nie przecierać twarzy wodą. Czynność ta może wywołać podrażnienie oraz spowodować nieprzyjemne uczucie w okolicach oczu, a nawet utrudniać widzenie.

2. Kąpiel rozmarynowa.

Kąpiel rozmarynowa wykazuje działanie pobudzające. Dlatego bardzo często polecana podczas wyczerpania oraz zmęczenia. Do letniej wody w wannie należy wlać napar z rozmarynu lub kilka kropel olejku rozmarynowego. Ważną informacją jest fakt, że z tego rodzaju kąpieli nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby z nadciśnieniem, padaczką oraz posiadające cerę wrażliwą.

3. Kąpiel naprzemienna ciepło – zimno.

Zadaniem kąpieli naprzemiennej jest wyrównanie temperatury ciała. A więc w momencie, gdy skóra jest nagrzana w upalne dni lub gdy towarzyszy nam wysoka gorączka. Kąpiel naprzemienna polega na uzupełnieniu wanny wodą o temperaturze niższej od naszego ciała, a następnie na stopniowym dolewaniu chłodnej wody. Korzystając z tego rodzaju kąpieli należy pamiętać, aby temperaturę wody zmieniać powoli. Dodatkowym aspektem kąpieli jest orzeźwienie oraz schłodzenie ciała bez wywołania szoku termicznego dla organizmu.

4. Inne sposoby.

Oprócz wykonywania typowych kąpieli chłodzących i orzeźwiających można również korzystać z kosmetyków o podobnym działaniu. Mowa tu o balsamach, dezodorantach czy żelach pod prysznic z domieszką mięty, które również mogą wywołać podobny efekt. Należy jedynie wykonać szybką odświeżającą kąpiel, a następnie nałożyć chłodzący kosmetyk na skórę.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *