Naturalny kolagen na skórę

Chłodząca kąpiel to jedno z lepszych rozwiązań kiedy dokuczają nam wysokie temperatury. Mimo że daje nam tylko tymczasowy efekt, pozwala jednak poczuć się bardziej komfortowo. Tego rodzaju kąpiel przynosi wyraźną ulgę oraz sprawia dużą przyjemność. Jak ją przygotować? Oto wskazówki.

Chłodząca kąpiel - jak ją wykonać?

Głównym zadaniem kąpieli chłodzącej jest obniżenie temperatury ciała, co zapewni nam ulgę w gorące dni. Każdy z nas jest zwolennikiem słońca i wysokiej temperatury za oknem. Jednak kiedy utrzymuje się ona zbyt długo, żar lejący się z nieba odbiera chęć do życia. Upalne dni przyczyniają się do opuchniętych nóg oraz zmęczenia całego ciała. Istnieją jednak na to skuteczne sposoby. W tak gorące dni można pomóc sobie chłodzącą kąpielą, która zadziała nie tylko orzeźwiająco, ale również odpręży nasze ciało i umysł.

Chłodząca kąpiel – jak ją wykonać?

Przygotowanie chłodzącej kąpieli nie należy do skomplikowanych czynności. Zanim jednak zdecydujemy się na nią, należy upewnić się czy składniki, które chcemy użyć nie wywołają reakcji alergicznej. W tym celu wykonuje się próbę uczuleniową na skórze, najlepiej dzień przed planowaną kąpielą.

1. Kąpiel miętowa.

Do letniej wody znajdującej się w wannie należy dodać napar z mięty pieprzowej. Można wykonać go ze świeżych liści mięty lub wykorzystać do tego gotową herbatkę ekspresową. W trakcie takiej kąpieli należy pamiętać, aby nie przecierać wodą twarzy. Czynność ta może wywołać podrażnienie oraz spowodować nieprzyjemne uczucie w okolicach oczu, a nawet utrudniać widzenie.

2. Kąpiel rozmarynowa.

Tego rodzaju kąpiel wykazuje działanie pobudzające. Dlatego bardzo często polecana jest kiedy dopada nas wyczerpanie oraz zmęczenie. Do letniej wody w wannie wlej napar z rozmarynu lub kilka kropel olejku rozmarynowego. Ważną informacją jest fakt, że z tego rodzaju kąpieli nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby z nadciśnieniem, padaczką oraz posiadające skórę wrażliwą.

3. Kąpiel naprzemienna ciepło – zimno.

Zadaniem kąpieli naprzemiennej jest wyrównanie temperatury ciała. A więc w momencie, gdy nasza skóra jest nagrzana w upalne dni lub gdy towarzyszy nam wysoka gorączka. Kąpiel naprzemienna polega na uzupełnieniu wanny wodą o temperaturze niższej od naszego ciała, a następnie na stopniowym dolewaniu chłodnej wody. Korzystając z tego rodzaju kąpieli należy pamiętać, aby temperaturę wody zmieniać powoli. Dodatkowym aspektem takiej kąpieli jest orzeźwienie oraz schłodzenie ciała bez wywołania szoku termicznego dla organizmu.

4. Inne sposoby.

Oprócz wykonywania typowych kąpieli chłodzących i orzeźwiających można również korzystać z kosmetyków o podobnym działaniu. Mowa tu o balsamach, dezodorantach czy żelach pod prysznic z domieszką mięty, które również mogą wywołać podobne efekty. Należy jedynie wykonać szybką odświeżającą kąpiel, a następnie nałożyć chłodzący kosmetyk na skórę.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław