Naturalny kolagen na skórę

Skóra szyi i dekoltu wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze skórą dojrzałą. Dzieje się tak dlatego, że w miejscach tych naskórek jest cienki i delikatny, przez co bardziej narażony na działanie szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego powodujące szybsze starzenie. Co więc robić, aby zachować młody wygląd skóry w tych miejscach? Oto podpowiedź.

Skóra szyi i dekoltu - jak sprawić by wyglądała młodo?

Skóra szyi i dekoltu niemalże pozbawiona jest gruczołów łojowych. Jest także cieńsza i bardziej delikatna przez mniejszą ilość kolagenu i elastyny. Latem kiedy stale jest eksponowana, szybko ulega przesuszeniu spowodowanemu działaniem promieni słonecznych. Cienka skóra dekoltu codziennie podrażniana jest również przez perfumy czy ubranie i inne elementy garderoby. Czasami nie sprzyja jej zła pozycja podczas snu, o czym nie do końca wiemy. Wszystko to sprawia, że w miejscach tych szybko pojawiają się zmarszczki, niekiedy szybciej niż na skórze twarzy. Aby jednak skóra szyi i dekoltu nie zdradzała wieku kobiety, powinniśmy zachować właściwą pielęgnację tych okolic. Co więc należy robić?

Skóra szyi i dekoltu – jak sprawić by wyglądała młodo?

Aby skóra szyi i dekoltu wyglądała młodo warto w jej pielęgnację włączyć kilka podstawowych czynników. Należy do nich:

1. Zmiana nawyków.

Na początku warto zmienić nawyki, którym ulegamy. W dużej mierze to właśnie one posiadają niekorzystny wpływ na skórę szyi i dekoltu. Zwrócić uwagę należy na postawę ciała jaką przyjmujemy. Wyprostowany kręgosłup, ściągnięte łopatki oraz lekko uniesiona głowa nie tylko zwiększą naszą kobiecość, ale również dodadzą pewności siebie.

Zwróćmy również uwagę na to jak śpimy. Spanie na brzuchu nie przyniesie nam niczego dobrego, bowiem w ten sposób deformujemy biust, a skóra dekoltu marszczy się i rozciąga. Ważną kwestią jest też wielkość poduszki. Zbyt wysoka może powodować przyciąganie brody do dekoltu, narażając skórę na powstawanie zmarszczek.

2. Pielęgnacja.

Kończąc 25 rok życia, pielęgnacja skóry powinna być obowiązkiem każdej kobiety. Tak jak w przypadku skóry twarzy również na skórze szyi i dekoltu ważne jest wykonywanie demakijażu, nawet jeśli nie używamy w tym miejscu pudru. Należy oczyszczać skórę, aby usunąć z niej pot, sebum oraz zanieczyszczenia środowiska zewnętrznego. Kolejnym krokiem jest zastosowanie toniku, którego zadaniem jest przywrócenie odpowiedniego pH skóry. Istotne jest również zastosowanie kemu nawilżającego, najlepiej z zawartością takich substancji jak witamina A, CE, flawonoidy, koenzym Q10, kwas hialuronowy, kolagen czy kwasy AHA.

Raz w tygodniu zalecany jest peeling, który usunie martwe komórki naskórka. Pobudzi również krążenie krwi, co spowoduje lepsze dotlenienie skóry oraz jej odżywienie.

3. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Raz na miesiąc, nawet jeśli nasza skóra jest w dobrej kondycji, warto odwiedzić profesjonalny gabinet kosmetyczny, gdzie kosmetolog wykonana niezbędne czynności nawilżające, regenerujące i odżywiające nasz naskórek.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Aby długo cieszyć się zdrową i młodo wyglądającą skórą, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami:

  • aplikuj na szyję i dekolt ten sam krem co na skórę twarzy
  • nakładając krem na szyję i dekolt, ruchy powinny przebiegać w kierunku zgodnym z przebiegiem mięśni
  • nie stosuj do mycia szyi i dekoltu szorstkiej gąbki
  • raz w tygodniu stosuj na skórę szyi i dekoltu masaż kostkami lodu
  • chroń skórę szyi i dekoltu przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych
  • noś ubrania z delikatnego materiału
Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław