Naturalny kolagen na skórę

Paznokcie akrylowe to jedna z popularniejszych metod zdobienia i przedłużania paznokci. Stanowią one formę ochrony dla delikatnych i łamliwych paznokci, a także gwarantują ich zadbany i naturalny wygląd. Mimo to paznokcie akrylowe posiadają swoje zwolenniczki jak i przeciwniczki. Co więc warto wiedzieć na ich temat oraz jak wykonać je krok po kroku? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Paznokcie akrylowe - jak je wykonać?

Paznokcie akrylowe – czym dokładnie są?

Paznokcie akrylowe to forma przedłużania naturalnych paznokci oraz nadawania im odpowiedniego kształtu przy pomocy akrylu. Występuje on w postaci proszku, który samoistnie się utwardza. Manicure akrylowy jest bardzo trwały i mocny. W związku z tym polecany jest osobom o słabych i łamliwych paznokciach.

Metoda akrylowa jest bezpieczna, jeśli wykonana jest oczywiście w sposób profesjonalny. Zaletą paznokci akrylowych jest ich trwałość oraz odporność, nawet na urazy mechaniczne. Wadą z kolei jest samo wykonanie, ponieważ podczas zabiegu uwalnia się nieprzyjemny wręcz duszący zapach akrylu.

Paznokcie akrylowe – jak wykonać je krok po kroku?

Przystępując do zabiegu wykonania paznokci akrylowych należy początkowo zdezynfekować dłonie klientki. Następnie odpowiednio je przygotować, poprzez zmatowienie paznokci pilnikiem oraz odsunięcie skórek. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia specjalnym do tego preparatem – cleanerem. Idąc dalej dopasowujemy tipsy do wymiaru naturalnych paznokci, a następnie naklejamy je przy użyciu specjalnie przeznaczonego do tego kleju.

Tipsy muszą być skrócone oraz posiadać odpowiedni kształt zalecony przez klientkę. Kolejnym krokiem jest nałożenie primera na naturalną płytkę paznokcia. Następnie przygotowujemy akryl oraz liquid w dwóch osobnych miseczkach i przechodzimy do głównej czynności. Pędzelek niewielkich rozmiarów moczymy w liquidzie, a potem w proszku akrylowym. Tworzymy z niego kształt kulki, którą nanosimy na paznokieć. Rozprowadzamy preparat na całej powierzchni paznokcia i odpowiednio formujemy. W przypadku gdy kształt paznokcia nie będzie idealny lub będzie zbyt gruby można go delikatnie spiłować pilnikiem i nadać właściwy kształt. Istotną informacją jest fakt, że pędzelek szybko należy umyć, ponieważ akryl szybko zastyga. Po całkowitym zastygnięciu akrylu pilnikiem należy nadać końcowy kształt paznokciom. Ostatnim krokiem jest malowanie paznokci.

Jaki akryl do paznokci wybrać?

Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów akrylu. Bezbarwne oraz kolorowe (zwykle różowe lub perłowe) oraz bezwonne, wolnoschnące i szybkoschnące.

Akryl wolnoschnący dobrze sprawdza się u osób początkujących w tego rodzaju zabiegach lub dla pań wykonujących je w domu. Jak sama nazwa wskazuje akryl zasycha wolno, dlatego pozwala on na wygodne i dokładne rozprowadzenie produktu na płytce paznokcia. Jego dużą zaletą jest łatwe piłowanie i nadawanie kształtu.

Akryl szybkoschnący przeznaczony jest dla profesjonalistów oraz dla tych, którzy mają doświadczenie w tego typu zabiegach. Masa akrylowa w tym przypadku szybko schnie, w związku z czym należy szybko ją formować na powierzchni paznokcia.

Akryl bezwonny jak wiadomo, nie posiada duszącego zapachu. Cechuje się także dość długim czasem schnięcia.

Jak pielęgnować paznokcie akrylowe?

Paznokcie akrylowe należą do bardzo odpornych metod zdobienia paznokci. Jednak nie stanowią rozwiązania na stałe. Brak uwagi oraz pielęgnacji mogą spowodować pękanie i odpadanie akrylu. Dlatego warto pamiętać o kilku czynnościach, które wpłyną na wydłużenie trwałości tej metody:

  • nacieraj paznokcie i skórki oliwką
  • podczas sprzątania zakładaj rękawiczki ochronne
  • dokładnie osuszaj skórę dłoni po ich umyciu
  • lakier zmywaj zmywaczem bez acetonu (aceton rozpuszcza akryl)

Jak zdjąć paznokcie akrylowe?

W celu zdjęcia paznokci akrylowych potrzebny jest przede wszystkim czysty aceton – ten sposób jest najskuteczniejszy. Wlewamy go do naczynia, a następnie moczymy w nim paznokcie przez około 30 minut. W trakcie moczenia co jakiś czas można próbować podważać akryl drewnianym patyczkiem. Paznokcie akrylowe można również spiłować pilnikiem. Jednak jest to bardziej pracochłonne rozwiązanie oraz wymaga wyczucia i doświadczenia, aby nie uszkodzić naturalnej płytki.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław