Olej z wiesiołka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Olej z wiesiołka charakteryzuje się cennym działaniem ze względu na obecność dwóch nienasyconych kwasów tłuszczowych LA (76%) i GLA (9%). Korzystanie z cennych właściwości oleju przekłada się nie tylko na poprawę zdrowia, ale również wpływa na zwiększenie jakości skóry i poprawy jej kondycji.

Olej z wiesiołka

Oleje roślinne

Oleje roślinne to tłuszcze, które w temperaturze pokojowej wykazują płynną konsystencję. Pod względem chemicznym to trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych nasyconych oraz nienasyconych. Dzięki wielu korzystnym właściwościom na dużą skalę znalazły zastosowanie w dziedzinie jaką jest kosmetologia. Warto podkreślić, że niedobór lipidów może przyczynić się do łuszczenia naskórka oraz szybszego starzenia się skóry.

Olej z wiesiołka – charakterystyka

Olej z wiesiołka otrzymuje się z nasion wiesiołka dwuletniego lub z wiesiołka dziwnego. Oba rodzaje powszechnie występują w Polsce. Warto podkreślić, że oprócz WNKT omega-6, stanowi źródło cynku, selenu, magnezu, fitosteroli, witaminy E, wapnia oraz magnezu. Codzienna dieta bogata w olej z wiesiołka reguluje poziom cholesterolu we krwi, a także wspomaga gospodarkę lipidową.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kwas gamma-linolenowy (GLA) uzyskuje się z kwasu linolenowego (LA) w wyniku procesu 6-desaturacji. Jego niedobór w organizmie przyczynia się do problemów ze skórą, która staje się sucha, mniej elastyczna, a także szybciej widoczne są na niej oznaki starzenia, pęknięcia oraz rany. Dochodzi również do obniżenia się jej odporności.

Jednym z lepszych źródeł kwasu GLA jest olej z wiesiołka, ogórecznika oraz z nasion czarnej porzeczki.

Działanie kwasu GLA uwarunkowe jest sposobem jego stosowania. Oznacza to, że aplikując go bezpośrednio na skórę w formie kremu przechodzi jedynie do warstwy rogowej naskórka. Stosując doustnie przedostaje się do skóry właściwej, zapobiegając utracie z niej wody, a także wzmacniając jej barierę ochronną przed bakteriami, toksynami czy alergenami.

Zastosowanie oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka znalazł zastosowanie w problemach skórnych takich jak:

Olej wiesiołkowy w profilaktyce oraz terapii chorób

Olejek wiesiołkowy w terapii oraz profilaktyce miażdżycy powoduje podwyższenie LA oraz obniżenie stężenia kwasów nasyconych. W związku z tym jego suplementacja poprawia profil lipidowy oraz wykazuje właściwości antyoksydacyjne i hipotensyjne. Olej z wiesiołka wykorzystywany jest w leczenie chorób o podłożu zapalnym np. wrzodziejące zapalenia jelita grubego, wyprysk atopowy, atopowe zapalenie skóry bądź rumień.

Bibliografia

  1. Kaźmierska A., Gawor E., Kosmetologia Estetyczna, Wpływ oleju z wiesiołka na skórę, ze szczególnym uwzględnieniem działania kwasu gamma-linolenowego (GLA), 4/2015.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *