Makijaż ślubny to nie lada wyzwanie. Odgrywa on istotną rolę w najważniejszym dniu dla panny młodej. W związku z tym powinien być dopasowany zarówno do urody przyszłej małżonki jak i jej dodatków, a więc sukni ślubnej czy charakteru samego wesela. Jak więc prawidłowo wykonać ten wyjątkowy makijaż? Oto nasze wskazówki.

Makijaż ślubny - jak go wykonać?

Makijaż ślubny zaliczany jest do make-upów okolicznościowych, który łączy w sobie cechy makijażu dziennego i fotograficznego. Jego zadaniem jest delikatne podkreślenie naturalnego piękna kobiety, przy jednoczesnym retuszu niedoskonałości jej skóry. Ważną cechą makijażu ślubnego jest jego trwałość.

Makijaż ślubny – przygotowanie

Zanim rozpocznie się wykonywanie makijażu ślubnego warto, aby tuż przed nim zadbać o właściwą pielęgnację skóry. Ma to istotne znaczenie, ponieważ warunkuje ostateczny wygląd oraz trwałość całego make-upu.

W związku z tym należy dokładnie oczyścić skóę, wykonać jej relaksacyjny masaż, zapewnić głębokie nawilżenie oraz delikatny lifting. Taka pielęgnacja wskazana jest na około tydzień przed planowaną uroczystością. Jeśli nie jest to jednak możliwe ze względu na ograniczenia czasowe, można również zastosować szybki peeling drobnoziarnisty oraz odżywczą, bądź nawilżającą maseczkę. W sytuacji kiedy skóra wykazuje skłonność do obrzęków, warto skorzystać z pomocy żelowych okładów chłodzących. Dobrą kondycję skóry zapewni również odpowiednia ilość snu, który sprawi, że twarz będzie wyglądać na zdrową i wypoczętą.

Jak wykonać makijaż ślubny?

Makijaż ślubny rozpoczyna się zwykle od nałożenia kremu nawilżającego na wcześniej umytą skórę twarzy, szyi i dekoltu. Kiedy kosmetyk dokładnie się wchłonie, czas na nałożenie bazy pod makijaż oraz odpowiednio dobranego podkładu do skóry panny młodej. Jest to bardzo istotne, ponieważ zbyt ciężki fluid może przyczynić się do zwiększenia widoczności zmarszczek oraz podkreślić rozszerzone pory skóry. Następnie punktowo należy rozprowadzić korektor, którego zadaniem jest ukrycie mankamentów cery takich jak cienie pod oczami, przebarwienia czy rozszerzone naczynka. Kosmetyk należy szczególnie zaaplikować w okolicy oczu, przy skrzydełkach nosa, wzdłuż grzbietowej powierzchni nosa, a także w obrębie ust, aby dodatkowo je uwydatnić.

Kolejnym krokiem jest modelowanie twarzy, czyli tzw. konturowanie. Wbrew powszechnej opinii jest to kluczowy element makijażu ślubnego. Jego celem jest nadanie kształtu twarzy i uwydatnienie jej największych zalet. Następnie przechodzi się do podkreślenia brwi, które nadają odpowiedni charakter twarzy jak i samego oka.

Następny etap to makijaż oczu. Aby cienie do powiek utrzymały się jak najdłużej, warto zastosować w tym celu bazę pod cienie lub odrobinę korektora. Na tak przygotowaną skórę oka należy nanieść delikatny, bazowy cień na całą górną powiekę, aż po łuk brwiowy. Na część ruchomą powieki górnej należy nanieść beżowy cień, z kolei dolną podkreślić ciemnym (brązowym, czarnym, grafitowym) na długości 2/3 powieki, rozpoczynając od zewnętrznego kącika oka.

Tym samym kolorem cienia należy zaakcentować kość znajdującą się powyżej górnej powieki, delikatnie rozcierając jego kontury. Następnie czarną, najlepiej wodoodporną kredką obrysowuje się kontury oka. Górną powiekę należy podkreślić zaczynając od wewnętrznego kącika, wzdłuż całej długości powieki, delikatnie wyjeżdżając poza jego obszar, kierując się w stronę skroni.

Wskazówka!

“Kolor cieni do powiek zależny jest od barwy tęczówki oka oraz wieku panny młodej. Im więcej mamy lat tym makijaż powinien być bardziej dyskretny.”

Bez względu jednak na to na jak mocny makijaż oczu zdecyduje się przyszła mężatka, nie można zapomnieć o detalach jakimi są kępki sztucznych rzęs. Ich obecność doskonale podkreśla spojrzenie, a także wydobywa głębię oczu.

Końcowy etap to makijaż ust. Tu zawsze należy kierować się zasadą: przy mocnym makijażu oczu, usta zawsze podkreślane są dyskretnie, i na odwrót.

Podsumowanie

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Dlatego każda z nas chce w tym dniu czuć się wyjątkowo i zniewalająco. Długie przygotowania związane z tą uroczystością, do których zalicza się wybór menu, odpowiedniej fryzury czy wystrój sali, nie może zaważyć na innych elementach wspaniałego wyglądu panny młodej, który zapewni jej makijaż ślubny.

Polecane produkty: