Naturalny kolagen na skórę

Kosmetyki wyszczuplające należą do najczęściej oraz najchętniej kupowanych produktów pielęgnacyjnych. Wynika to z faktu nie tylko nieustannego dążenia do wyglądu nienagannej sylwetki, ale również działania marketingowego firm kosmetycznych promujących wysoką skuteczność produktów.

Kosmetyki wyszczuplające

Odchudzanie i wyszczuplanie

Zajmując się tematem kosmetyków odchudzających warto wyjaśnić powszechnie znane dwa pojęcia, do których należy odchudzanie i wyszczuplanie. Odchudzanie to proces, który polega na zmniejszeniu obwodu ciała oraz wagi głównie dzięki diecie oraz ćwiczeniom fizycznym. Efektem ubocznym gwałtownego odchudzania są m.in. rozstępy lub pozbawiona elastyczności skóra.

Wyszczuplanie z kolei oznacza wysmuklenie problematycznych części sylwetki, ujędrnienie oraz poprawę jakości skóry. Efektem tego jest optyczne zmniejszenie obwodu ciała oraz jego estetyczny wygląd. Warto podkreślić, że oba te procesy uzupełniają się wzajemnie, a występujące w jednym czasie zapewniają skuteczne efekty poprawy wyglądu ciała.

Związki aktywne w kosmetykach wyszczuplających

W kosmetykach wyszczuplających znajdują się związki, które mają za zadanie poprawić jędrność skóry oraz jej metabolizm. Produkty te cechują się specjalną formułą, w których znajdować się mogą zarówno substancje naturalne jak i syntetyczne wspomagane dodatkowo bazą oraz promotorami przenikania.

Najczęściej wykorzystywaną grupą związków są metyloksantyny do których należy: kofeina, teofilina oraz aminofilina. Substancje te przyczyniają się do zwiększenia metabolizmu w skórze, poprawy ukrwienia oraz pozytywnie oddziałują na komórki tłuszczowe.

Oprócz sprawdzonych form kosmetyków nieustannie tworzone są nowe, wzbogacone o innowacyjne związki. Jednym z nich są poliferatory peroksysomów PPAR. Pobudzone przez wielonienasycone kwasy tłuszczowe przyczyniają się do zwiększenia proliferacji naskórka ułatwiając tym otrzymanie efektu wyszczuplenia.

Do grupy związków wyszczuplających można zaliczyć również:

Zabiegi odchudzające

Działanie kosmetyków odchudzających można zwiększyć poprzez stosowanie odpowiedniego nawilżenia skóry m.in. poprzez zastosowanie opatrunków okluzyjnych (body wrapping). Ponadto korzystanie z produktów wyszczuplających w połączeniu z zabiegami złuszczającymi np. mikrodermabrazją, zaawansowaną technologią lub medycyną estetyczną wpływa na pobudzenie metabolizmu oraz przenikalność naskórka. W temacie tym na uwagę zasługują również zabiegi jonoforezy, ultradźwiękami, falą akustyczną, krioterapii, mezoterapii czy endermologii.

Podsumowanie

Warto podkreślić, że działanie kosmetyków wyszczuplających ograniczone jest budową skóry, szczególnie naskórka. Producenci kosmetyków jednak opracowują nowe formy preparatów, które będą w większym stopniu przyswajalne, a co za tym idzie będą zapewniać lepszą penetrację w głębokie warstwy skóry. Kosmetolodzy oraz lekarze podkreślają jednoznacznie, że na efektywne odchudzanie i wyszczuplanie sylwetki wpływa wiele czynników, a tylko rozsądna i kompleksowa terapia może przynieść oczekiwane efekty.

Bibliografia

  1. Kaczmarzyk D., Kosmetologia Estetyczna, Kosmetyki wyszczuplające – skuteczne działanie czy marketing?, 4/2013.
Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław