Naturalny kolagen na skórę

Jak przedłużyć opaleniznę? To pytanie zadajemy sobie kiedy następuje koniec urlopu wakacyjnego. Nic dziwnego, bowiem opalenizna sprawia, że czujemy się lepiej we własnym ciele, bardziej atrakcyjnie, a sama skóra wygląda na bardziej zdrową. W jaki więc sposób przedłużyć ten efekt na naszym ciele? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Jak przedłużyć opaleniznę?

W celu przedłużenia efektu wakacyjnej opalenizny bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie naszej skóry. Odpowiednio zadbana, tak naprawdę powinna być zarówno przed opalaniem, w trakcie jego jak i po opalaniu. Bardzo ważne przed wyjściem na słońce jest wykonywanie w pielęgnacji domowej peelingu skóry, chociaż raz w tygodniu oraz codzienne lub indywidualnie dobrane do potrzeb każdego z nas nawilżanie skóry po wykonaniu wieczornej kąpieli. Dobrym rozwiązaniem będzie również korzystanie z suplementów diety, które będą stymulować produkcję melaniny w skórze np. z beta-karotenem, przeciwutleniaczami, astaksantyną, miedzią oraz olejem z wiesiołka. Suplementację warto rozpocząć na około tydzień przed wyjazdem wakacyjnym i zakończyć dopiero po tygodniu od powrotu.

Jak przedłużyć opaleniznę?

Jak wspomniano wyżej podstawową czynnością przedłużającą efekt opalania się jest właściwie przygotowanie skóry do tego procesu. A więc korzystanie z peelingów, nawilżanie skóry oraz właściwa suplementacja.

Bardzo ważne jest również stosowanie w trakcie opalania kremu z filtrem 20-30 SPF z częstotliwością co około 2 godziny. Podczas opalania skóra wysuszana jest przez słońce, dlatego też w jego trakcie należy regularnie ją nawilżać, zarówno od zewnątrz w postaci kremów pielęgnacyjnych oraz od wewnątrz spożywając odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Choć to szczegół, istotna jest również forma aplikacji kosmetyków na skórę. Należy je wklepywać, a nie wcierać.

W celu dłuższego utrzymania się naszej opalenizny należy zrezygnować z gorących kąpieli. Mogą one podrażniać wrażliwy naskórek. Warto także odstawić alkohol oraz palenie papierosów. Skóra u osób z takimi nawykami szybciej stanie się szara i matowa. Aby utrwalić efekt letniej opalenizny, szczególnie zaleca się suplementację produktami z beta-karotenem, który gromadzi w skórze melaninę nadając jej stopniowo brązowy kolor.

Inne formy przedłużania opalenizny

1. Samoopalacze, olejki i balsamy brązujące.

Do innych form przedłużania efektu opalonej skóry należą samoopalacze i inne kosmetyki o działaniu brązującym. Ich stosowanie utrwali brązowy kolor skóry oraz ewentualne nierówności. W celu uniknięcia nieestetycznych smug warto do samoopalacza dodać kilka kropel balsamu nawilżającego, który zapewni lepsze rozprowadzanie się kosmetyku na skórze. Z kolei balsamy brązujące lub olejki posiadają bardzo zbliżone barwniki do tych znajdujących się w samoopalaczach, jednak wykazują o wiele delikatniejsze działanie. Zaletą tego jest jednak kontrolowanie intensywności opalenizny.

2. Solarium.

To kolejny sposób na przedłużenie letniej opalenizny. Jednak nie jest on tak często zalecany jak inne. A to ze względu na to, że nie należy do zdrowych form poprawy wyglądu naszego ciała.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław