Naturalny kolagen na skórę

Jak dbać o duży biust? To pytanie zadaje sobie każda posiadaczka dużych piersi. Aby zapobiegać ich przedwczesnemu starzeniu się oraz zachować ich jędrność i elastyczność należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia, spać w biustonoszu oraz zapewnić im właściwą pielęgnację.

Jak dbać o duży biust?

Duży biust to marzenie wielu kobiet, które z kolei natura obdarowała mniejszym rozmiarem piersi. Dla niektórych jednak ich wielkość stanowi nie tylko ciężar fizyczny, ale również może być przyczyną problemów zdrowotnych. Duże piersi ograniczają aktywność fizyczną, a pielęgnacja ich ściśle związana jest z regularną i skrupulatną pracą, aby zachowały odpowiedni kształt oraz jędrność.

Jak dbać o duży biust?

W celu zachowania jędrnych i zdrowych piersi warto w codzienne życie włączyć kilka podstawowych zasad. Należy do nich m.in:

  • właściwa postawa ciała;
  • odpowiednio dopasowany biustonosz;
  • spanie w biustonoszu;
  • kąpiel zimną wodą;
  • ćwiczenia na biust.

1. Właściwa postawa ciała.

Odpowiednia postawa ciała to kluczowa kwestia w zachowaniu odpowiedniego wyglądu dużych piersi. W związku z tym należy pamiętać o wyprostowanych plecach, ściągniętych łopatkach oraz o lekko wciągniętym brzuchu. Z wyprostowanymi plecami należy nie tylko chodzić, ale również i siedzieć, bowiem posiadanie takiej postawy zapobiega opadaniu biustu.

2. Dobry biustonosz.

Biustonosz dla dużych piersi powinien być wyposażony w mocne i szerokie ramiączka. Ponadto miseczki powinny być sztywne i wzmocnione fiszbinami. Kolejny ważny element to rozmiar, o którego dobór warto poprosić brafiterkę.

3. Spanie w biustonoszu.

Unikanie biustonosza w nocy prowadzi do tego, że podczas snu zaczyna się on rozchodzić w różnych kierunkach, niezależnie od pozycji jaką przyjmiemy. W związku z tym zakładanie biustonosza na noc uchroni piersi przed ich odkształcaniem się. Co ważne, biustonosz, w którym śpimy nie musi być idealnie dopasowany. Istotne jest, aby w przeciwieństwie do tych “dziennych” był on miękki i nie za mały.

4. Kąpiele zimną wodą.

Mimo że kąpiel zimną wodą nie należy do przyjemności, przynosi ona wyraźne efekty w poprawie jędrności skóry. Aby nie oblewać zimną wodą całego ciała warto nachylić się nad wanną lub prysznicem i opłukiwać piersi do momentu, aż się zaczerwienią. Po tego rodzaju pielęgnacji należy odczekać kilkanaście minut, aż piersi rozgrzeją się. W tym momencie warto zaaplikować krem lub balsam o działaniu ujędrniającym. Raz w tygodniu warto wykonać również peeling piersi.

5. Ćwiczenia na biust.

Ćwiczenia biustu mają za zadanie przede wszystkim wzmocnić mięśnie klatki piersiowej.

Ćwiczenie 1

Należy położyć się na macie i unieść ręce ku górze, trzymając w dłoniach hantle. Następnie ręce należy powoli rozchylać na boki, lekko uginając przy tym łokcie. Ćwiczenia zaleca się wykonać w 3 seriach, po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Należy położyć się na macie z wyciągniętymi przed sobą rękoma wraz z ciężarkami. Następnie należy opuszczać ręce stopniowo, tak aby znalazły się one za głową. Następnie należy wrócić do pozycji wyjściowej, unosząc ręce ku górze. Ćwiczenia zaleca się wykonać w 3 seriach, po 15 powtórzeń.

Kosmetyki na duży biust

Stosowanie kosmetyków w pielęgnacji dużego biustu równie odgrywa ważną rolę. W tym przypadku warto sięgać głównie po preparaty o właściwościach ujędrniających oraz odżywczych. Najlepiej więc wybierać te na bazie witaminy E, koenzymu Q10, kwasu hialuronowego, masła shea oraz wyciągu z alg. Oprócz składu kosmetyków istotna jest systematyczność i regularność ich stosowania. Piersi należy smarować codziennie rano i wieczorem. Aplikując krem lub balsam, piersi należy delikatnie masować, unikając ruchów ich rozciągania.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław