Naturalny kolagen na skórę

Farbowanie włosów w domu nie wydaje się trudnym zdaniem. Uważa się, że wystarczy nałożyć farbę i gotowe. Jednak jest to proces nieco bardziej skomplikowany. Podczas samodzielnego aplikowania farby na włosy, wiele kobiet zrobiło sobie krzywdę. Jeśli więc chcesz wykonać koloryzację w domu, a nie chcesz zniszczyć włosów, to koniecznie sprawdź jak prawidłowo farbować włosy i na co zwracać szczególną uwagę.

Farbowanie włosów - co należy wiedzieć?

Próba uczuleniowa – nie możesz o niej zapomnieć

Próba uczuleniowa jest konieczna przed każdą koloryzacją, nawet jeśli za każdym razem używasz tej samej farby. Dwa dni przed planowaną zmianą koloru wykonaj próbę uczuleniową. Polega ona na nałożeniu odrobiny rozrobionej farby na skórę w zgięciu łokcia. Najlepiej zrobić to właśnie w tym miejscu, ponieważ to tam skóra jest cienka i wrażliwa. Farbę pozostawia się na skórze przez około piętnaście minut, następnie dokładnie spłukuje. Jeśli przed 48 godzin nie zauważysz u siebie zaczerwienienia, pieczenia skóry, czy innych objawów alergii to można bez obaw nałożyć farbę na włosy.

Farbowanie włosów o mieszanym składzie

Jeśli za każdym razem decydujesz się na farbę innej firmy, czy wybierasz farby ziołowe, to lepiej odczekaj aż włosy na nowo odrosną po koloryzacji. Jeśli składniki farb zaczną mieszać się na włosach, to może dojść do uszkodzenia ich struktury, co w efekcie doprowadzi do jego osłabienia i łamliwości. Jeśli zaczniesz koloryzację za wcześnie, czyli w momencie kiedy stara farba nadal utrzymuje się na włosach, to nowy kolor może nie “złapać” i w efekcie farbowanie będzie nieudane.

Farbowanie włosów – co warto wiedzieć?

Decydując się na koloryzację włosów warto zapoznać się z ważnymi zasadami dotyczącymi tego tematu.

Przed farbowaniem nie myj włosów

Może trudno w to uwierzyć, ale niemycie włosów przed koloryzacją chroni włosy przed uszkodzeniem podczas tego rodzaju zabiegami. Dzieje się tak dlatego, że tworzy się na nich warstwa lipidowa, która ochroni włosy przed chemią znajdującą się w farbie. Dlatego przed koloryzacją można nie myć włosów nawet przez kilka dni. Pomoże to utrzymać je w doskonałej kondycji, nawet po koloryzacji.

Trzymaj się wyznaczonego czasu

Czas koloryzacji zaczyna się od momentu nałożenia farby na włosy. W zależności od potrzeb oraz zaleceń producenta, czas ten może się wydłużać lub trwać krócej. Przed rozpoczęciem farbowania zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania kosmetyku. Tam znajdziesz informację na temat tego ile musisz trzymać farbę na włosach, aby uzyskać oczekiwany efekt. Nie trzymaj farby za krótko, ponieważ kolor może być zbyt słaby. Nie możesz również wydłużyć koloryzacji, ponieważ włosy staną się zniszczone, przesuszone, a skóra głowy podrażniona. Jeżeli w trakcie trzymania farby na włosach poczujesz pieczenie, jak najszybciej zmyj farbę.

Na pierwsze farbowanie włosów udaj się do fryzjera

Jeśli pierwszy raz zdecydowałaś się na farbowanie włosów, to koniecznie wybierz się na koloryzację do fryzjera. Pierwszy raz jest najtrudniejszy i potrzebna ci będzie pomoc profesjonalisty. Podczas wizyty u fryzjera możesz dopytać się jak powinna wyglądać koloryzacja w domu, jakich rzeczy nie robić, a o czym musisz pamiętać. Patrz również co robi fryzjer i staraj się zapamiętać wszystkie te czynności. To zdecydowanie ułatwi ci wykonanie kolejnej koloryzacji samodzielnie w domu.

Wybieraj farby dostosowane do twoich włosów

Nie wszystkie włosy potrzebują farb silnych, dających długotrwałe efekty. Jedynie włosy grube i ciemne potrzebują tak silnej koloryzacji. Jeżeli jesteś posiadaczką włosów jasnych i cienkich, możesz wybrać szamponetki lub szampony koloryzujące. Ich działanie może nie da ci tak długotrwałych efektów jak typowa farba, ale plusem jest to, że nie zniszczą one Twoich włosów.

Nie zapomnij o odżywieniu włosów

Po farbowaniu włosy potrzebują odżywienia, aby nie ulec silnemu zniszczeniu. Tak więc po wykonanej koloryzacji zadbaj o ich kondycję i wykonuj domowe maseczki na włosy. Dzięki temu włosy nie będą matowe i przesuszone, a dodatkowo pozbędziesz się nieprzyjemnych, chemicznych zapachów pozostałych po farbie.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław