Dlaczego rzęsy wypadają?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Dlaczego rzęsy wypadają? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet kiedy zauważa, że stają się coraz rzadsze. Należy widzieć, że wypadanie rzęs to naturalny proces, z którym mamy do czynienia każdego dnia. Jednak co w sytuacji kiedy wypadają w szybszym tempie niż zwykle? Zjawisko to może świadczyć o wewnętrznych zaburzeniach organizmu m.in. związanymi z gospodarką hormonalną.

Dlaczego rzęsy wypadają?

Wypadanie rzęs to proces fizjologiczny i całkowicie naturalny. W związku z tym dziennie mogą wypadać 2-3 rzęsy. W momencie kiedy wyraźnie zauważalne będzie obfite ich wypadanie wówczas należy skontaktować się z lekarzem. Nadmierne wypadanie rzęs może być objawem różnego rodzaju chorób m.in. zaburzeń hormonalnych (bardzo często na rzadkie rzęsy narzekają kobiety w okresie menopauzalnym).

Dlaczego rzęsy wypadają?

Do najczęstszych powodów wypadania rzęs należy:

  • nadmierne tuszowanie – znacznie osłabia rzęsy, szczególnie jeśli maskarę nakłada się kilka razy w ciągu dnia (zbyt duża ilość tuszu sprzyja sklejaniu się rzęs, które z kolei wykazują skłonność do łamania się). Wpływ na osłabienie włosków ma również słabej jakości kosmetyk;
  • częste korzystanie z zalotki – częste podkręcanie włosków sprawia, że ich struktura często się osłabia, zaś zbyt mocne jej stosowanie (zaciskanie) może je łamać oraz wyrywać;
  • korzystanie z zabiegów zagęszczania – aby poprawić ich wygląd kobiety często decydują się na przedłużenie i zagęszczenie, co z biegiem czasu wpływa na pogorszenie ich kondycji;
  • sposób wykonywania demakijażu – na stan rzęs duży wpływ ma również sposób w jaki wykonujemy demakijaż, w trakcie którego często pocieramy oczy, aby dokładnie pozbyć się tuszu. Na włoski negatywny wpływ ma również częste farbowanie je henną;
  • problemy zdrowotne – jeśli pielęgnacja przebiega w sposób prawidłowy, wówczas pogorszony ich stan może wynikać z problemów zdrowotnych. Zwykle wypadanie rzęs następuje w przebiegu problemów hormonalnych np. ciąży, menopauzy czy łysienia plackowatego.

Inne:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • alergia na kosmetyk;
  • infekcja oczu (zapalenie powiek);
  • dieta uboga w witaminy;
  • stosowanie niektórych leków.

Jak dbać o rzęsy, żeby nie wypadały?

Wypadające rzęsy powinny być traktowane w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy zrezygnować z korzystania z zabiegów ich przedłużania i zagęszczania. Szczególną uwagę należy zwrócić również na sposób wykonywania demakijażu. Wacik kosmetyczny powinien być dobrze nasączony mleczkiem lub płynem micelarnym. Ruchy w trakcie demakijażu powinny być delikatne i wykonywane w odpowiednim kierunku (od zewnętrznego kącika do wewnętrznego).

Jeśli rzęsy są słabe i często wypadają stosowanie zalotki, wbrew pozorom, nie jest zabronione. Warto jednak korzystać z niej w odpowiedni sposób. Przed jej zastosowaniem warto ją delikatnie podgrzać np. pod strumieniem ciepłej wody. Ważne jest również, aby zalotka była odpowiednio wyprofilowana.

Wskazówka

Jeżeli problem wypadania oraz łamliwości dotyczy nie tylko rzęs, ale i włosów, warto codzienną dietę uzupełniać w naturalne suplementy diety z zawartością np. skrzypu polnego, spiruliny, krzemu, pokrzywy czy łopianu.

W celu regeneracji rzęs bardzo dobrym sposobem jest stosowanie odżywek, które przyspieszą ich wzrost, wzmocnią ich strukturę oraz zapewnią regenerację. Takim preparatem jest np. olejek rycynowy. Dodatkowo wpłynie na przyciemnienie włosków oraz nabłyszczy je.

Inne preparaty zalecane w pielęgnacji rzęs to:



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *