Naturalny kolagen na skórę

Depilacja męska od dawna przestała być tematem tabu. Obecnie mężczyźni coraz częściej podejmują zabiegi usuwania owłosienia zarówno w domu jak i w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Jednak na jakie części ciała panowie powinni zwrócić szczególną uwagę?

Depilacja męska - co warto depilować?

Przez długi czas kwestia depilacji w przypadku mężczyzn dotyczyła wyłącznie golenia zarostu na twarzy. Z biegiem czasu panowie dostrzegli jednak korzyści jakie wynikają z golenia innych części ciała, do których należy zwiększony komfort oraz większa dbałość o higienę intymną.

Depilacja męska – co warto depilować?

Podjęcie decyzji dotyczącej depilacji konkretnych okolic ciała jest oczywiście kwestią mocno indywidualną. Chęć pozbycia się niechcianych włosków następuje, wówczas gdy zaczynają one przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Jakie okolice ciała warto więc poddawać zabiegom depilacji?

1. Pachy.

Usuwanie owłosienia spod pach sprzyja zachowaniu większego komfortu oraz higieny osobistej. Jak wiadomo, obecność bujnego owłosienia sprzyja kumulowaniu się bakterii, które znajdują się na powierzchni skóry. Drobnoustroje te rozkładają cząsteczki potu, w wyniku czego powstaje nieprzyjemny zapach. Gładka skóra (bez owłosienia) sprawia, że prawidłowo oddycha, a problem pocenia się staje się mniej uciążliwy.

2. Okolice intymne.

Depilacja miejsc intymnych w ostatnim czasie zyskała dużą popularność. Wykonują ją nie tylko kobiety, ale coraz częściej również panowie. Depilacja okolic intymnych zapewnia nie tylko poczucie komfortu i higieny, ale również estetykę, która istotna jest w relacjach damsko-męskich. Należy zaznaczyć, że okolice intymne podatne są na różnego rodzaju infekcje, dlatego nie należy dopuszczać, aby w tych miejscach pojawiał się nadmierny zarost, a w efekcie kumulowanie się bakterii chorobotwórczych.

3. Klatka piersiowa.

W przypadku delikatnego i rzadkiego owłosienia na klatce piersiowej depilacja nie jest sprawą konieczną. Problem pojawia się jednak wtedy gdy owłosienie jest gęste, grube i ciemne. Taki zarost zarówno dla mężczyzn jak i kobiet nie jest estetyczny. Zdarza się również, że bywa kłopotliwy np. gdy włosy wystają spod koszulki czy zaciągają się o odzież. Taka sama sytuacja może występować również na plecach.

4. Nogi i ręce.

Na depilację nóg oraz rąk często decydują się sportowcy, których gładka skóra pomaga osiągać lepsze wyniki we własnej dyscyplinie. Związane jest to również z kwestią wygody oraz komfortu, który istotny jest podczas udzielania pierwszej pomocy w razie nagłego wypadku.

Podsumowanie

Wybór miejsca na ciele i poddanie go depilacji zależy jedynie od własnych preferencji i upodobań. Bez względu na to jaka to będzie strefa warto wybrać metodę trwałą i bezpieczną tak, aby efektem gładkiej skóry można się cieszyć jak najdłużej.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław