Naturalny kolagen na skórę

Depilacja hollywoodzka bikini staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem usuwania owłosienia. Moda pozbywania się włosów z miejsc intymnych przeszła wiele zmian na przestrzeni ostatnich kilku lat. Do tego czasu występowała tzw. depilacja brazylijska lub częściowa. Obecnie coraz bardziej powszechna staje się depilacja w stylu hollywoodzkim. Czym dokładnie jest oraz  na czym polega jej wykonanie? Poznajmy bliżej hollywoodzką depilację bikini.

Depilacja hollywoodzka – czym jest?

Depilacja miejsc intymnych, kiedyś uważana za temat tabu, dziś staje się jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych u pań w różnym wieku. Depilacja domowa wykonywana tradycyjną maszynką, kremem depilacyjnym lub depilatorem często nie zdaje egzaminu i pozostawia skórę z licznymi podrażnieniami. Profesjonalne wykonanie depilacji woskiem lub depilacji pastą cukrową w gabinecie kosmetycznym pozwala przeprowadzić zabieg szybko, sprawnie i co najważniejsze bez szkody dla naszej skóry.

Depilacja hollywoodzka – czym jest?

Depilacja hollywoodzka bikini to zabieg profesjonalnego usuwania owłosienia z okolic intymnych wraz z pośladkami i przestrzenią między nimi, pachwinami, wzgórkiem łonowym i wargami sromowymi. Włosy usuwane są w całości bez pozostawienia żadnego wzorku np. w postaci paska.

Jak przygotować się do zabiegu?

Najważniejszą rzeczą, o którą należy zadbać przed zabiegiem to odpowiednia długość włosów. Powinna wynosić od 05, do 1 cm. Jeśli włoski będą zbyt krótkie, zabieg nie powiedzie się, gdyż nie wszystkie zostaną wyrwane. Z kolei jeśli będę zbyt długie będą powodować dyskomfort podczas wykonywania zabiegu, nie przyjemne ich szarpanie oraz ból klientki.

Na kilka dni przed zabiegiem należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, w solarium oraz saunie. Dzień przed zabiegiem natomiast warto wykonać peeling, który usunie martwe komórki naskórka i zapobiegnie wrastaniu włosków po zabiegu.

Depilacja hollywoodzka – jak wygląda zabieg?

Depilacja hollywoodzka polega na usuwaniu włosków z okolic intymnych przy pomocy wosku lub pasty cukrowej. Wykwalifikowany personel w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym mocno dba o komfort swoich klientów m.in. oferując jednorazową bieliznę, przez którą partiami depilowana jest okolica bikini.

Zabieg depilacji woskiem lub pastą cukrową nie należy do najprzyjemniejszych, jednak wykwalifikowany kosmetolog przeprowadzi go szybko i sprawnie z jak najmniejszym odczuciem dyskomfortu. Na wcześniej oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę nakłada on wosk / pastę cukrową. Następnie szybkim i energicznym ruchem zrywa je w przeciwnym kierunku do ich wzrostu. Bardzo dużą cechą wosku jest fakt, że z każdym wykonanym zabiegiem włoski osłabiają się i wolniej odrastają. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się średnio na 3-4 tygodnie.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Aby przez długi czas cieszyć się gładką skórą okolic intymnych należy zastosować kilka istotnych zaleceń:

 • przy obecnych na skórze podrażnieniach nie opalać się, wybierać się na basen oraz wykonywać intensywnej aktywności fizycznej
 • kiedy skóra całkowicie się zregeneruje trzeba pamiętać o jej odpowiednim nawilżaniu, wykonywaniu peelingów oraz unikaniu golenia włosków maszynką

Przeciwwskazania:

 • zaawansowana ciąża
 • epilepsja (padaczka)
 • otwarte rany w miejscu zabiegu
 • cukrzyca
 • uczulenie na wosk lub pastę cukrową
 • żylaki, wenektazje
 • skłonność do bliznowców
 • nietypowe znamiona
 • nowotwory
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
 • mocno opalona skóra
Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław