Naturalny kolagen na skórę

Pytanie

Witam,
miałem drugi raz zabieg IPL. Jestem bardzo czerwony na twarzy i mam podrażnioną skórę. Co zastosować żeby nie była tak czerwona. Czy to normalne w tego rodzaju zabiegach? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Paweł

Odpowiedź

Panie Pawle,
zabieg IPL może powodować zaczerwienienie skóry, jednak nie powinno być to stałe i uciążliwe. Rumień nie utrzymuje się długo na skórze, zwykle jest to około jednego dnia. Jeżeli problem ten występuje permanentnie lub przez dłuższy czas, warto zastosować na skórę kosmetyki łagodzące na bazie panthenolu, aloesu, alantoiny czy np. samą wodę termalną.

Należy również zwrócić uwagę na parametry zabiegowe jakie są stosowane podczas terapii. Jeżeli zabieg IPL jest bolesny i niekomfortowy, należy poinformować panią kosmetolog o odczuciach i pojawianiu się niepożądanych efektach występujących po zabiegach. Powinna ponownie dobrać nowe parametry, które są indywidualne dla każdego klienta lub zaproponować inny rodzaj terapii w przypadku dalszego pojawiania się problemu.

Dodatkowo w przypadku zabiegów światłem IPL lub laserami do trwałego usuwania owłosienia warto zwracać się do gabinetów specjalizujących się w tego rodzaju technologiach, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Aneta Nawrot
centrum.kosmetologa.pl

Aktualizacja: 17 maja 2019

Rehabilitacja Wrocław