Woda brzozowa – jak wpływa na naszą urodę?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Woda brzozowa staje się coraz bardziej popularnym napojem w Polsce. Nie bez powodu, bowiem jest skuteczna w walce z wieloma schorzeniami organizmu. Oprócz tego woda brzozowa charakteryzuje się również doskonałym działaniem kosmetycznym. Sprawdźmy jak więc wpływa na naszą urodę i wygląd.

Woda brzozowa - jak wpływa na naszą urodę?

Czym jest woda brzozowa?

Woda brzozowa, a tak naprawdę sok z brzozy to naturalny produkt pozyskiwany z kory pnia tego drzewa. Charakteryzuje się szerokim spektrum działania. Najbardziej znana jest jako doskonały sposób na detoks organizmu. Wspomaga bowiem oczyszczanie wątroby oraz nerek z zalegających w nich toksyn.

Zobacz również: Oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jak się okazuje woda brzozowa to produkt, który pochodzi z Rosji. Według wstępnych zamierzeń miała ona służyć do pielęgnacji włosów, w której głównym przeznaczeniem było zmniejszanie objawów łupieżu. Jednak z biegiem czasu właściwości oraz zastosowanie wody brzozowej powiększyło swój zakres.

Jak naturalnie pozyskuje się wodę brzozową?

Naturalne (ręczne) pozyskiwanie wody brzozowej to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie. Mamy wówczas 100% pewność co do składu i jakości takiego napoju. Wodę brzozową pozyskuje się zwykle wczesną wiosną. W tym celu należy wybrać minimum 10-letnie drzewo i takie, które znajdować się będzie z dala od ruchliwych dróg czy innych zanieczyszczeń.

W odległości około 50 cm od gleby, wywierca się niewielki otwór w pniu drzewa, a następnie wkłada się w niego rurkę przymocowaną do butelki. Po wydobyciu soku otwór w drzewie należy zabezpieczyć drewnianym kołkiem. Ten prosty sposób przyspieszy regenerację drzewa.

Wpływ wody brzozowej na urodę

Na początku warto nawiązać do składu wody brzozowej. Stanowi ona źródło mikroelementów takich jak m.in. aminokwasy, sole mineralne (miedź, potas, żelazo, fosfor), a także kwas jabłkowy oraz cytrynowy. Ponadto znajdują się w niej witaminy z grupy B, witamina C, garbniki, fitosterole, antyoksydanty, saponiny i betulina, która sprawia, że kora brzozy posiada biały kolor. Dzięki tym wszystkim składnikom woda brzozowa wykazuje korzystne działanie zarówno wewnętrzne jaki zewnętrzne.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wykorzystywana jako naturalna wcierka do włosów, zwiększa ich gęstość, odżywia je i dodaje blasku. Na włosy działa również typowo leczniczo. Hamuje ich przetłuszczanie się oraz skutecznie usuwa nadmiar sebum z powierzchni skóry. Należy jednak zaznaczyć, że używana zbyt często może działać wysuszająco. Warto wówczas zmniejszyć częstotliwość stosowania lub zrezygnować z niej całkowicie.

Woda brzozowa to preparat przeznaczony również do pielęgnacji skóry twarzy. Zaleca się jej stosowanie w przypadku cery trądzikowej, osobom z cerą tłustą, a także ze skłonnościami do przebarwień.

Zobacz również: Przebarwienia na twarzy – jak sobie z nimi poradzić?

Z kolei stosowana wewnętrznie spowalnia procesy starzenia się skóry, wygładzając ją i nadając zdrowy koloryt.

Efektywne stosowanie wody brzozowej

Aby zauważyć pierwsze efekty stosowania wody brzozowej należy regularnie jej używać przez okres 4 tygodni. Przez ten czas należy wypijać 1 szklankę wody brzozowej dwa, a nawet trzy razy dziennie.

Jako wcierka do włosów zaleca się stosowanie wody brzozowej dwa razy w tygodniu. Należy aplikować ją na skórę głowy, delikatnie wmasowując i pozostawiając na kilka godzin (najlepiej na całą noc). Wzrost włosów oraz zwiększona objętość zauważalna jest po około 4 tygodniach regularnego wykonywania zabiegu.

Gdzie kupić wodę brzozową?

Woda brzozowa to produkt, który coraz częściej spotkać można nawet w supermarketach, a także w sklepach stacjonarnych i internetowych ze zdrową żywnością. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że sklepowy produkt może zawierać sztuczne dodatki w swoim składzie w celu przedłużenia terminu ważności.

Oczywiście nie oznacza to, że tego rodzaju produkty pozbawione są wyżej wymienionych właściwości. Należy jednak sprawdzać etykiety i unikać tych zawierających dodatkowe substancje słodzące.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *