Zabiegi poprawiające owal twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi poprawiające owal twarzy stanowią nową technologię, która oferowana jest obecnie przez większość gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Ze względu na swoją niewielką inwazyjność cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zabiegi poprawiające owal twarzy

Wraz z upływem czasu naturalny kształt i owal twarzy zanika. Dochodzi do tego w skutek ubytku tkanki tłuszczowej, której zbyt mała ilość pogłębia bruzdy nosowo wargowe, zmarszczki oraz obniża kąciki ust. Zjawisko to dotyczy również policzków oraz skroni. W wyniku obecności minimalnej ilości tkanki tłuszczowej zmieniają one swoje proporcje. Na wygląd skóry duży wpływ ma również zmniejszająca się jędrność oraz siła grawitacji, która w wyniku swojego działania pozostały tłuszcz w skórze przemieszcza w dolne partie.

Zabiegi poprawiające owal twarzy

Warto zaznaczyć, że domowa pielęgnacja skóry kosmetykami jest w stanie spowolnić procesy starzenia. Jednak efekt prawdziwego odmłodzenia mogą zapewnić profesjonalne zabiegi kosmetyczne lub zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej.

1. Nici liftujące.

Nici liftingujące to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej polegający na aplikacji specjalnych nici, które za pomocą haczyków zaczepiane są o powięź skórną, automatycznie podnosząc owal twarzy. Występują dwa rodzaje nici:

  • samowchłaniające się (nici hialuronowe wystarczają do 12-18 miesięcy, nici PDO do 9 miesięcy);
  • stałe (bardziej inwazyjne, istnieje możliwość wystąpienia powikłań).

Aplikacja nici liftujących przynosi natychmiastowy efekt podniesienia owalu twarzy. Tzw. „chomiki” zostają zniwelowane, bruzdy nosowo-wargowe spłycone, a policzki wyraźnie podniesione. Zaleceniem pozabiegowym jest konieczność spożywania dziennie dużej ilości wody oraz unikanie wysokich temperatur.

2. Ultradźwięki.

Ultradźwięki to zabiegi z zakresu tzw. termoliftingu, którego działanie polega na podgrzewaniu tkanek skórnych na różnych głębokościach. Pierwszym etapem zabiegu jest napięcie włókien kolagenowych oraz wytworzenie nowych na miejsce tych, które zostały uszkodzone lub straciły swoją elastyczność. Kolejnym krokiem jest obkurczenie komórek tłuszczowych znajdujących się w skórze.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Zastrzyki energetyczne peptydami.

Peptydy to organiczne związki chemiczne, które powstają na skutek biosyntezy białek. Zbudowane są z aminokwasów tworząc w ten sposób łańcuchy proteinowe. Związki te pełnią wiele funkcji w organizmie człowieka. Niektóre z nich pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, przez co zmniejszana jest widoczność głębokich bruzd i płytszych zmarszczek. Inne z kolei rozluźniają mięśnie odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek mimicznych. Jeszcze inne natomiast stanowią nośniki cząsteczek aktywnych kosmetyków.

4. Laser frakcyjny.

Laser frakcyjny to jeden z najskuteczniejszych sposobów niwelowania objawów starzenia się skóry. Tego typu urządzenie służy do tzw. ablacji, czyli głębokiego złuszczania naskórka. Efektem jest regeneracja skóry, wypełnienie blizn oraz usunięcie przebarwień. Nieablacyjne działanie lasera z kolei polega na wytworzeniu w skórze bardzo dużej ilości mikrouszkodzeń, bez naruszenia struktury naskórka. Przyczynia się to do powstania nowego kolagenu oraz napięcia tkanek.

Zabiegi poprawiające owal twarzy – domowe sposoby

1. Wygładzenie skóry.

Aby skóra zachowała jędrność i gładkość, warto regularnie wykonywać peelingi. Usunięcie martwych komórek naskórka wyrówna koloryt oraz pobudzi skórę do odnowy. Domowy peeling można wykonać z fusów od kawy oraz z dwóch łyżeczek jogurtu naturalnego.

2. Masaż.

Masaż twarzy powinien być wykonywany delikatnie i powoli. Ten sposób pielęgnacji może nie tylko poprawić kondycję skóry, ale również dogłębnie zrelaksować. Regularnie wykonywany masaż usuwa martwe komórki naskórka zapewniając gładkość i miękkość skóry w dotyku. Dodatkowo poprawia mikrokrążenie pobudzając procesy produkcji nowego kolagenu i elastyny.

3. Domowy fitness.

Gimnastyka twarzy to ważny element spowalniania procesów starzenia się skóry. Zapobiega jej wiotczeniu, szczególnie na policzkach, przy kącikach ust i przeciwdziała tworzeniu się tzw. drugiego podbródka. Ćwiczenia mięśni twarzy dotleniają skórę, poprzez zwiększenie przepływu krwi w tkankach, co wiąże się również z lepszym jej odżywieniem.

Gimnastyka angażująca wiele mięśni twarzy polega głównie na wymawianiu samogłosek tj. O,A, E,U. Dobrym rozwiązaniem jest także uśmiechanie się, które zapobiega opadaniu kącików ust, wzmacnia mięśnie policzków oraz twarzy. Warto zaznaczyć, że ćwiczenia te nie należą do czasochłonnych. Wystarczy poświęcić jedynie 5 minut dziennie rano lub wieczorem, a następnie nałożyć krem pielęgnujący.

4. Ochrona przed słońcem.

Zarówno domowe jak i profesjonalne zabiegi poprawiające owal twarzy nie będą w 100% skuteczne, jeśli skóra nie będzie posiadać właściwiej ochrony przed słońcem. Promieniowanie UV, które dociera do nas każdego dnia uszkadza DNA oraz włókna kolagenowe. Można wywnioskować to nawet po prostym przykładzie. Jeśli często eksponujemy skórę na słońce lub korzystamy z solarium, cera dużo szybciej traci swoją jędrność, staje się sucha i zwiększa się ilość zmarszczek. Dlatego też oprócz zabiegów jakie daje medycyna estetyczna oraz domowych sposobów poprawiających owal twarzy, należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej skóry m.in. w postaci odpowiednio dobranego kremu z filtrem.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *