Naturalny kolagen na skórę

Zabiegi kosmetyczne, szczególnie te bardziej inwazyjne, warto wykonywać porą jesienno-zimową. Wszystko dlatego, że po ich wykonaniu należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. Jakich zabiegów kosmetycznych unikać wiosną kiedy słońca jest zdecydowanie więcej? Oto podpowiedź.

Zabiegi kosmetyczne - jakich unikać wiosną?

Porą wiosenną trudniej jest chronić skórę przed słońcem poprzez grubą warstwę ubrań, co niestety przyczynia się do zwiększonego ryzyka podrażnień. W związku z tym jednoczesne wykonywanie inwazyjnych zabiegów kosmetycznych niesie za sobą ryzyko powstawania takich defektów jak przebarwienia, a nawet blizny.

Jakich zabiegów kosmetycznych unikać wiosną?

1. Zabiegi złuszczające.

Zabiegi złuszczające polegają na usunięciu martwych komórek warstwy rogowej naskórka, w wyniku których zachodzi proces gojenia. W związku z tym eksponowanie skóry na słońce po złuszczaniach może spowodować lekkie poparzenia naskórka, a co za tym idzie trwałe przebarwienia. Dlatego też bardzo ważne jest unikanie słońca przez około miesiąc (tyle czasu mniej więcej potrzebuje skóra, aby całkowicie się zregenerować). Bardzo ważne jest również stosowanie kremów ochronnych z wysokim filtrem. Do najpopularniejszych zabiegów złuszczających należy mikrodermabrazja, dermabrazja oraz złuszczania chemiczne.

2. Zabiegi laserowe.

Zalicza się do nich usuwanie owłosienia, usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek oraz leczenie trądziku pospolitego. Światło laserowe działa na zasadzie wychwytywania hemoglobiny (barwnika krwi) oraz melaniny (barwnika zawartego w skórze oraz cebulce włosa). Dlatego bardzo ważna jest ochrona skóry przed słońcem. W innym przypadku można narazić się na powstanie trudnych do usunięcia przebarwień skóry.

3. Krioterapia.

Krioterapia czyli tzw. leczenie przy pomocy ciekłego azotu usuwa m.in. blizny oraz zmiany trądzikowe. Krioterapia należy do jednych z najbardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, bowiem polega na zamrożeniu suchym lodem wierzchnich warstw skóry. Po wykonaniu tego rodzaju zabiegu staje się ona mocno podrażniona i zaczerwieniona. W związku z tym kontakt ze słońcem jest zabroniony.

4. Makijaż permanentny.

Zabieg ten polega na wprowadzeniu pigmentu w pod skórę ust lub brwi. Makijaż permanentny zaleca się wykonywać porą jesienno-zimową. Kontakt skóry ze słońcem powoduje zmniejszenie trwałości makijażu, a nawet może prowadzić do sinienia pigmentu podanego w czerwień wargową.

Podsumowanie

Nie wszystkie zabiegi kosmetyczne są inwazyjną formą poprawy wyglądu naszej skóry. Warto jednak pamiętać, że te które w znacznym stopniu ingerują w nasz wygląd bardziej wymagają poświęcenia, a co za tym idzie większej pielęgnacji skóry oraz jej ochrony. Podsumowując, należy pamiętać, że niektóre zabiegi wykonujemy tylko określoną porą w danym roku.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław