Naturalny kolagen na skórę

Usuwanie tkanki tłuszczowej jaką gwarantuje obecnie szeroko rozwinięta kosmetologia pozwala zastąpić inwazyjny zabieg liposukcji czyli operacyjną metodę odsysania tłuszczu. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystanym w kosmetologii można w szybki i bezbolesny sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu z danych partii ciała bez poddawania się okresowi rekonwalescencji.

Usuwanie tkanki tłuszczowej - nieinwazyjne sposoby

Usuwanie tkanki tłuszczowej – nieinwazyjne sposoby

Nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające zapewniają pozbycie się zbędnych centymetrów w danej okolicy ciała, ujędrnienie skóry oraz redukcję cellulitu. Zaleca się je osobom, które posiadają umiarkowaną (nie nadmierną) ilość tkanki tłuszczowej, a także chcących wymodelować i podkreślić daną partię swojego ciała.

Do głównych, nieinwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej zalicza się:

  • lipolizę ultradźwiękową (kawitacyjną);
  • kriolipolizę (lipoliza niskotemperaturowa);
  • karboksyterapia.

1. Lipoliza ultradźwiękowa.

To zabieg, który nie przerywa ciągłości skóry, a cała procedura zabiegowa polega na przyłożeniu głowicy urządzenia do powierzchni skóry, która emituje ultradźwięki. W wyniku pracy głowicy przenikają one w głąb skóry, do tkanki tłuszczowej wywołując w niej zjawisko kawitacji (powstawanie pęcherzyków gazu w komórkach tłuszczowych). Te niewielkie pęcherzyki mimo krótkiego czasu działania posiadają możliwość uszkadzania błon komórkowych adipocytów oraz stymulacji ich rozpadu. Zjawisko to przyczynia się do powstawania stanu zapalnego w skórze, który utrzymuje się przez okres kilku do kilkunastu dni. W tym czasie również dochodzi do resorpcji rozbitych komórek tłuszczowych.

2. Kriolipoliza.

Mechanizm działania kriolipolizy polega na oddziaływaniu niskiej temperatury na tkankę tłuszczową. Temperaturę obniża się do pewnego stopnia, ponieważ w innym przypadku mogłoby dojść do efektu odmrożenia. Na 2-3 dni po zabiegu w skórze pojawia się stan zapalny, który ustępuje po około 7-14 dniach. Stan zapalny wyzwala produkcję limfocytów, histocytów oraz innych komórek, które przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej i po jego ustąpieniu zachodzi proces fagocytozy, a więc makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać komórki tłuszczowe, aby stopniowo redukować je z organizmu. Ostatecznym efektem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w ciele.

3. Karboksyterapia.

Karboksyterapia jest metodą dość uniwersalną, ponieważ wykorzystywana jest do odchudzania, redukcji rozstępów, a także ujędrniania skóry.

Zabieg polega na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla (CO2) podskórnie lub śródskórnie przy pomocy igły. Wprowadzany gaz rozchodzi się równomiernie w wewnętrznych warstwach skóry, który przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a także zapewnia lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek. Pobudzone krążenie stymuluje drenaż limfatyczny poprawiając tym metabolizm, a co za tym idzie wydalanie tłuszczu z organizmu.

Podsumowanie

Nieinwazyjne sposoby usuwania tkanki tłuszczowej skierowane są przede wszystkim dla osób posiadających obawy przed operacyjnym zabiegiem liposukcji. Wyżej wymienione metody są zabiegami bezbolesnymi i co najważniejsze nie wiążą się z okresem rekonwalescencji. Oznacza to, że tuż po zabiegu klient jest w stanie od razu funkcjonować, nie wykluczając z życia obowiązków dnia codziennego.

Bibliografia

  1.  Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M.,Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.
Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław