Regulacja brwi – jak właściwie je stylizować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Regulacja brwi należy do jednych z podstawowych metod pielęgnacji okolicy oka. Dobrze wystylizowane nadają twarzy wyrazistości, charakteru, podkreślają kontur oraz uzupełniają cały makijaż dzienny. Jakie są więc techniki regulacji brwi oraz jak właściwie o nie dbać?

Regulacja brwi - jak właściwie je stylizować?

Mimo że regulacja brwi nie należy to do najprostszych czynności, istnieje obecnie wiele metod, które pozwalają samodzielnie o nie zadbać. Dobrze wystylizowane dodają głębi spojrzeniu, a także podkreślają urodę oczu.

Warto pamiętać o regularnej pielęgnacji brwi. Nie sprawią wtedy tak dużo problemu podczas stylizacji, dodatkowo nie będzie tak czasochłonna. Do jednych z szybkich metod regulacji brwi należy m.in. wosk wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Jeśli zabieg przeprowadzony jest właściwie, należy do metod bezbolesnych, zapewniających efekt na długi czas. Oprócz tego istnieją jednak metody, które można wykonać samodzielnie w domu.

Regulacja brwi – jak samemu ją wykonać?

Kiedy decydujemy się na regulację brwi, na samym początku warto jest wykonać test ołówkowy. Używa się do tego zwykłego ołówka do twarzy. W pierwszej kolejności należy przyłożyć go do skóry twarzy tak, aby jednym końcem sięgał skrzydełka nosa, a drugim wewnętrznego kącika oka. Następnie zaznaczamy punkt, w którym ołówek krzyżuje się z łukiem brwiowym. Kolejnym krokiem jest przesunięcie górnej części ołówka w taki sposób, aby przechodził przez zewnętrzny kącik oka. W tym momencie należy zaznaczyć kolejny punkt, w którym znów ołówek przecina się z łukiem brwiowym. Zaznaczone punkty stanowią granicę regulacji brwi. Linia, która biegnie przez wyznaczone punkty powinna przechodzić od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego.

1. Regulacja brwi pęsetą.

Po wykonaniu testu ołówkowego można przejść do regulacji brwi. Podstawową metodą, która temu służy jest zastosowanie pęsety. W tym sposobie regulacji brwi włoski, które występują poza zaznaczonym obszarem na całym łuku brwiowym należy usunąć. W przypadku cienkich brwi można je delikatnie zwęzić wyrywając włoski tylko u dołu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

W przypadku gęstych brwi, śmiało można usunąć włoski od dołu zachowując przy tym ogólny ich kształt. Na uwagę zasługuje również górna część łuku brwiowego. Tu także należy w delikatny i uważny sposób pozbyć się niechcianych włosków zachowując kształt całych brwi.

2. Regulacja brwi zimnym woskiem.

Warto zaznaczyć, że nie należy ona do łatwych metod regulacji brwi. Oczywiście zanim rozpocznie się zabieg konieczne jest wcześniejsze wykonanie testu ołówkowego. Po jego wykonaniu można podjąć kolejne kroki. Do dalszych czynności potrzebne będą jak najmniejsze plasterki wosku, aby mogły zmieścić się w miejscu wyrywania włosków. Po ich dobraniu należy umieścić na łuku brwiowym zgodnie ze wzrostem włosków. Następnie mocno natrzeć wosk palcem oraz szybkim i zdecydowanym ruchem oderwać go jak najbliżej powierzchni skóry, w kierunku przeciwnym do ich wzrostu.

3. Regulacja brwi trymerem.

Kolejną metodą jest urządzenie elektryczne, które przypomina trymer. Korzystają z niego głównie kobiety o bujnych brwiach. Warto zaznaczyć jednak, że stosując tę metodę nie można spodziewać się gładko wydepilowanych brwi. Trymer jedynie je skraca. Takie działanie sprawia, że odrastające włoski mogą być kujące. Z tego względu rozwiązanie to jest bardzo mało popularne.

Błędy podczas regulacji brwi

Regulacja brwi to również możliwe błędy, które mogą się pojawić. Przede wszystkim może pojawić się zbyt mocno wyregulowany łuk brwiowy, co niestety przynosi często komiczny efekt. Zawsze warto pamiętać o tym, że nie należy wyrywać zbyt dużej ilości włosków. Taki błąd kosztuje wiele czasu zanim brwi powrócą do pierwotnego stanu. Cienki kształt nadaje twarzy ponury wygląd, niekiedy nawet śmieszny.

Kolejnym bardzo często popełnianym błędem jest całkowity brak regulacji łuku brwiowego. Istnieją bowiem kobiety, które posiadają naturalny, dobry kształt brwi, nawet bez regulacji. Są to jednak nieliczne osoby. Gęste brwi bez wyraźnego kształtu nadają twarzy groźny wyglądu i często dodają lat.

Nieodpowiednie przycinanie brwi. To sposób, przez który bardzo szybko można zniszczyć swój naturalny kształt brwi, a odrastające włoski często później rosną w różnych kierunkach. Ponadto mogą stać się również twardsze i kłujące.

Dużym błędem jest również zbyt mocne przyciemnianie brwi. Należy pamiętać także o ich kolorze, który dobierany jest pod kolor cery i włosów. Dla przykładu u kobiety o blond włosach nie należy stosować czarnej henny. Warto o tym pamiętać.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

9 odpowiedzi

  1. Ciekawy wpis, reguluję brwi od ponad 20 lat i pamiętam, jak bardzo zmieniała się moda. Od cienkich po grubaśne. Dla mnie najlepsze są tylko odrobinę wycieniowane od dołu, mam naturalnie czarne włosy, więc nie muszę koloryzować. Pozdrawiam 🙂

  2. Regulację brwi zaczęłam kilka lat temu, ale dopiero niedawno osiągnęłam idealny kształt.
    Muszę przyznać, że było to dla mnie najtrudniejszy zabieg kosmetyczny, jakiego się uczyłam 🙂

  3. Zawsze chodze do specjalisty. Tyle czasu sie zbieram, zeby sama sprobowac wyregulowac sobie brwi… Chyba juz pora, dzieki za przydatne informacje 🙂

  4. Ja z kolei należę do tych kobiet, które nie regulują brwi wcale. Próbowałam kilka razy, ale nie wyszło, na szczęście mam małe brwi, więc nie czuje potrzeby ich regulacji.

    1. Ja mam cienkie włoski i też jeszcze nigdy nie regulowałam brwi…Bo się boję że przesadzę i wyjdzie śmiesznie…moja siostra w jednym miejscu przesadziła,i już jej nie odrosną(upsss..).Jak patrze na inne dziewczyny to się dziwnie czuję :)..hehe…ale, ważne że jednej osobie to nie przeszkadza,i że nikt nic nie mówi prawda?Nie każda dziewczyna musi mieć wyregulowane brwi…moda się zmienia…;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *