Preparaty liftingujące w kosmetologii

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Preparaty liftingujące w kosmetologii znalazły szerokie zastosowanie. Ich głównym zadaniem jest wypełnianie występujących bruzd skórnych, a także wygładzanie, ujędrnianie oraz poprawa elastyczności jej struktury. Należy zaznaczyć, że preparaty liftingujące posiadają lekką formułę, aby nie wywoływać efektu obciążenia skóry. W związku z tym traktowane są jako tzw. kosmetyki bazowe. Aplikowane są więc w pierwszej kolejności pod makijaż lub preparaty bardziej skoncentrowane np. kremy czy serum.

Preparaty liftingujące w kosmetologii

Preparaty liftingujące w kosmetologii

Preparaty liftingujące zmniejszają widoczność bruzd na skórze, a także wpływają na poprawę jej wyglądu działając ujędrniająco i wygładzająco. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju związków jest ich skład, a dokładnie ilość oraz jakość składników aktywnych. Bardzo ważne jest, aby preparaty wpływające na jędrność i elastyczność skóry nie obciążały jej. W związku z tym produkowane są w taki sposób, że często stanowią bazę pod makijaż czy kosmetyki bardziej odżywcze jak krem czy serum.

Należy zaznaczyć, że preparaty liftingujące przeznaczone są przede wszystkim dla skóry dojrzałej, a ich stosowanie nie jest polecane w celach profilaktycznych.

Do najważniejszych preparatów liftingujących zalicza się:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • kolagen;
  • embrioblasty;
  • silikon;
  • szwy podskórne.

1. Kolagen.

Kolagen jest naturalnie występującym białkiem w organizmie ludzkim, który stanowi podstawę wiązań strukturalnych występujących w skórze. Związek ten jest również składnikiem mięśni, ścięgien czy kości, który zapewnia im właściwie funkcjonowanie. Z kolei kolagen znajdujący się w skórze warunkuje jej odpowiedni poziom sprężystości oraz właściwą budowę.

2. Embrioblasty.

Embrioblasty to wyciąg ze zwierzęcych embrionów (zarodków). Dostarczają skórze składników, które niezbędne są do jej prawidłowego funkcjonowania oraz utrzymania właściwego wyglądu. Znalazły zastosowanie w przypadku redukcji zmarszczek czy zwiotczałej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Preparaty tego typu podawane są śródskórnie w przy pomocy wielokrotnych iniekcji. Procedura zabiegowa polega na nastrzykiwaniu zmarszczek mimicznych w obrębie twarzy, szyi oraz policzków.

Należy zaznaczyć, że efekt działania embrioblastów zauważalny jest w miejscu ich podania. Po przeprowadzonej terapii z wykorzystaniem embrioblastów natychmiastowym rezultatem jest wygładzenie zmarszczek, z kolei efekt napinający zauważalny jest po upływie 4 tygodni.

3. Silikon.

Silikon to produkt, który nie jest przyswajalny przez ludzki organizm, natomiast może zmieniać on swoją lokalizację. Podobnie jak embrioblasty, podaje się za pomocą iniekcji w postaci mikrokropelek przyczyniając się do redukcji głębokich oraz średnich zmarszczek. Stosunkowo nie dawno znalazł zastosowanie w zabiegach wypełniania ust.

Należy wiedzieć, że wstrzykiwanie silikonu jest zabiegiem trudnym w wykonaniu, a osoba, która go przeprowadza powinna posiadać dużą precyzję oraz zręczność. Niewłaściwie przeprowadzony zabieg (zbyt płytkie podanie preparatu) może przyczynić się do powstawania zgrubień, a nawet stanów zapalnych lub infekcji.

4. Szwy podskórne.

Szwy podskórne stosowane są w przypadku zmniejszenia widoczności zmarszczek, a także regeneracji skóry. Zabieg ten obecnie posiada coraz więcej swoich zwolenników, szczególnie od momentu pojawienia się tzw. złotych nici, Gore-tex czy nici katgut.

Bibliografia

  1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka Stosowana, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1999.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *