Naturalny kolagen na skórę

Mikrosrebro w kosmetykach oraz powszechnej pielęgnacji ciała wykorzystywane było już w dawnych czasach. Początkowo dodawano je do wody, aby zapobiegać rozmnażaniu się drobnoustrojów, a co za tym idzie chronić organizm przed ich działaniem.

Mikrosrebro w kosmetykach

Mikrosrebro

Średnica jednej mikro cząsteczki srebra wynosi kilku milionową część jednego milimetra. Mikrosrebro z kolei jest około 500 razy większe od porów ludzkiej skóry. Oznacza to, że nie może wnikać do jej głębokich warstw. W związku z tym swoje cenne działanie wykazuje tylko w miejscach, gdzie powinno faktycznie zadziałać.

Przeciwieństwem mikrosrebra są cząsteczki nanosebra, które są dużo mniejsze. Mimo to mogą wykazywać bardziej szkodliwe działanie. Ze względu na mniejszy rozmiar cząsteczek mogą przenikać one w głębokie warstwy skóry prowadząc do uformowania szkodliwych wolnych rodników. Ponadto dochodzi do zmian zarówno w kształcie jak i budowie białek skóry. W związku z tym działanie nanosrebra ściśle powiązane jest z chorobą Alzheimera oraz chorobą Parkinsona.

Właściwości mikrosrebra

Mikrosrebro przede wszystkim wzmacnia i chroni skórę. Jego cząsteczki posiadające gąbczastą powłokę likwidują bakterie oraz grzyby już u samej podstawy ich bytowania na skórze. Należy podkreślić, że mikrosrebro wykorzystuje się do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Szczególnie polecane jest osobom wykazującym problem z łuszczycą lub posiadających skórę suchą.

Jak się okazuje, mikrosrebro bardzo dobrze współpracuje z nanolipidami. To innowacyjne połączenie znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu atopowego zapalenia skóry. W związku z tym zmniejsza objawy choroby oraz reguluje gospodarkę lipidową skóry.

Tego rodzaju kosmetyki opierają się na kombinacji mikrosrebra oraz nanolipidów, które należą do składników podłoża maściowego tworząc w ten sposób produkty typu o/w. Warto podkreślić, że nanolipidy przywracają odpowiednią równowagę skóry, z kolei synergistyczne działanie srebra pozbywa się niekorzystnej flory bakteryjnej.

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław