Lipoliza iniekcyjna jest jednym ze sposobów redukcji tkanki tłuszczowej. Stanowi nowoczesną, nieinwazyjną i co ważne nieoperacyjną metodę usuwania nadmiaru kilogramów z określonych części ciała. Jak przebiega oraz jakie daje efekty? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Lipoliza iniekcyjna - forma modelowania sylwetki

Lipoliza iniekcyjna pozwala pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Jest stosowana zarówno na okolicę twarzy jak i na większe obszary ciała.

Najczęściej zabiegowi lipolizy iniekcyjnej poddawane są miejsca takie jak:

 • twarz
 • biodra (podbródek)
 • pośladki
 • uda
 • brzuch

Lipoliza iniekcyjna – jak działa?

Lipoliza iniekcyjna polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. Stanowić może także alternatywę dla zabiegu liposukcji (operacyjnego odsysania tłuszczu) lub też może być jej dopełnieniem, ponieważ może usuwać nierówności, które pozostały po jej przeprowadzeniu.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu przez lekarza ściśle określonej dawki preparatu (mieszanki wyciągu soi i soli żółciowej) rozpuszczającego tkankę tłuszczową. Substancja ta transportowana jest przez błony komórkowe i dociera do wnętrza komórek tłuszczowych. Jeśli zostanie podana w większych ilościach może doprowadzić nawet do rozerwania ich struktur.

Po wniknięciu do komórek związek ten powoduje rozpad trójglicerydów. W dalszym etapie razem z lipoproteidami transportowany jest do wątroby gdzie dochodzi do rozkładu tłuszczów. Dalej następuje proces ich całkowitego wydalenia z organizmu.

Trudno określić ile zabiegów dana osoba będzie potrzebować. Zależne jest to przede wszystkim od grubości tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć w danym miejscu na ciele.

Zabieg należy do grupy średniobolesnych. Bezpośrednio po nim widoczne jest na skórze zaczerwienienie, lekka bolesność oraz obrzęk. Następstwa te utrzymują się przez kilka dni i ustępują bez pozostawienia śladu. Na drugi dzień po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Pierwsze efekty widoczne są już po upływie 3 tygodni. Zwykle po pierwszej terapii widoczna jest redukcja około  2-4 cm w obwodzie. Ponadto zauważalne jest wygładzenie powierzchni skóry, która staje się wolna od cellulitu. Aby wzmocnić oraz utrwalić efekt lipolizy należy zdrowo się odżywiać oraz włączyć w swój tryb życia aktywność fizyczną.

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów zależy od grubości tkanki tłuszczowej danej pacjentki. Jednak przewiduje się serię 3-4 zabiegów wykonywanych z częstotliwością co 4 tygodnie.

Czy istnieją skutki uboczne lipolizy iniekcyjnej?

Skutki uboczne takich zabiegów są bardzo rzadkie jednak mogą występować. Należą do nich m.in. zaburzenia układu krążenia, zwiększenie procesów pocenia się, biegunka i krwawienia. Aby zapobiegać temu i przyspieszać rezultaty zabiegu lekarze zalecają drenaż limfatyczny.

Cena lipolizy – ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu uzależniona jest od miejsca gdzie wykonywany jest zabieg oraz od rodzaju użytej substancji. Zwykle waha się w granicach np. uda – około 400 zł, brzuch – około 200 zł.

U kogo można wykonać lipolizę?

Najlepszymi pacjentami do wykonania lipolizy są zwykle osoby szczupłe z niedużą ilością tkanki tłuszczowej, która trudna jest do usunięcia przy wykonywaniu ćwiczeń czy stosując dietę.

Przeciwwskazania:

 • epilepsja
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • nadmierna otyłość
 • choroby nerek i wątroby
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • cukrzyca
 • stany zapalne
 • choroby immunologiczne
Polecane produkty:

Aktualizacja: