Naturalny kolagen na skórę

Laser frakcyjny to nowoczesna technologia odmładzania skóry, nie tylko twarzy, ale również rąk, dekoltu oraz usuwania blizn. Bez wątpliwości zabieg ten jest wysoce skuteczny w poprawie wyglądu skóry, szczególnie pod kątem zmarszczek, blizn oraz przebarwień. Przyjrzyjmy się jakie występują inne wskazania do tego rodzaju zabiegu oraz co stanowi przeciwwskazanie.

Laser frakcyjny - wskazania i przeciwwskazania

Laser frakcyjny CO2 stanowi jedno z najnowocześniejszych osiągnięć techniki laserowej, która wykorzystywana jest zarówno w kosmetologii, dermatologii jak i medycynie estetycznej. Urządzenie zbudowane jest z włókna szklanego emitującego strumień impulsów o bardzo małej średnicy, który rozprowadzany jest równomiernie po skórze. Efektem zabiegu jest odmłodzenie skóry uszkodzonej działaniem promieni słonecznych, niwelacja zmarszczek i blizn w sposób mało inwazyjny.

Laser frakcyjny CO2 wytwarza w skórze mikroskopijne dziurki powodujące celowe jej uszkodzenie. Dzięki temu komórki skóry zostają pobudzone do syntezy substancji takich jak kolagen i elastyna. Wynikiem tego jest odmłodzona, gładsza i bardziej jędrna skóra.

Laser frakcyjny – wskazania

Laser frakcyjny – przeciwwskazania

  • choroby nowotworowe skóry
  • ciąża
  • wypełniacze w miejscu zabiegowym
  • zbyt wysokie oczekiwania pacjenta

Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bolesny?

Odczucia pacjenta podczas zabiegu zależne są od progu bólu każdego z nas. Przy zastosowaniu wyższych energii konieczne jest jednak użycie maści znieczulającej na około godzinę przed zabiegiem. Preparat ten całkowicie eliminuje dolegliwości bólowe.

Jak długo utrzymuje się efekt terapii laserem frakcyjnym?

Poprawa jakości skóry widoczna jest już po kilku dniach po zabiegu. Może być to jednak związane z powstałym tuż po zabiegu obrzękiem skóry, który zmniejsza widoczność zmarszczek oraz jej wiotkość. Warto zaznaczyć, że nie jest to ostateczny rezultat. Końcowy efekt widoczny jest po około 4-6 tygodniach od zakończenia serii 3-5 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie jednak trwać nadal, powodując większe wygładzenie i ujędrnienie skóry, jeszcze przez kolejne 6-12 miesięcy.

Efekty zabiegów laserem frakcyjnym utrzymują się do 6 miesięcy. Jednak siła grawitacji, słońce, styl życia oraz inne szkodliwe czynniki środowiska zewnętrznego ciągle wpływają na pogorszenie stanu naszej skóry. Kosmetologia jak i medycyna estetyczna nie są w stanie zatrzymać upływającego czasu. Mogą jednak cofnąć go skutecznie o kilka lat.

Laser frakcyjny – zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu laserowym frakcyjnym widoczne jest na skórze wyraźne zaczerwienienie skóry oraz jej obrzęk. Może wystąpić również wysypka. Skóra po zabiegu wygląda podobnie jak po intensywnym opalaniu.

Zaczerwienienie skóry mija po około 3-5 dniach. Obrzęk z kolei nasila się po 2 dniach, a po 3-4 dniach ustępuje. Kolejnym etapem jest brązowienie skóry oraz jej łuszczenie. Po około tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław