Naturalny kolagen na skórę

Infuzja tlenowa to zabieg odmładzający, który opiera się na technologii hiperbarycznej. Niezwykle ważną zaletą jej jest natychmiastowy efekt poprawy wyglądu skóry. Czym dokładnie jest infuzja tlenowa oraz na czym polega jej działanie?

Infuzja tlenowa - forma odmładzania czystym tlenem

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to nieinwazyjna, bezbolesna forma odmładzania skóry. Bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu pod ciśnieniem, dzięki któremu dostarczane są składniki aktywne w głąb skóry. Kosmetyki w postaci ampułek czy serum dobierane są indywidualnie do potrzeb każdej klientki, w celu uzyskania jak najlepszych efektów poprawy wyglądu cery. W wyniku bezpośredniej aplikacji związków aktywnych w głąb skóry infuzja tlenowa stanowi niezwykle skuteczną, a zarazem bezpieczną formę jej odmładzania.

Infuzja tlenowa – przebieg zabiegu

Należy podkreślić, że dodatkowa dawka tlenu dostarczana do komórek skóry przyspiesza ich odbudowę, regenerację, zwiększa krążenie krwi, redukuje obrzęki oraz działa bakteriobójczo.

Zabieg polega na indywidualnym doborze ampułki do rodzaju cery klientki, a następnie “wtłaczaniu” w naskórek przy użyciu strumienia czystego tlenu pod ciśnieniem. Dzięki sile z jaką wydostaje się on z głowicy urządzenia, odpowiednie związki przedostają się do głębokich warstw skóry.

Zabieg infuzji tlenowej jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny, zaś efekty widoczne są natychmiastowo. Skóra zyskuje blask, świeży wygląd, a także zwiększa się jej jędrność i elastyczność. Cała procedura trwa 90 minut i nie wymaga rekonwalescencji ze strony klienta.

Wskazania

Przeciwwskazania

 • alergia na składniki kosmetyków;
 • opryszczka;
 • grzybica skóry;
 • stany zapalne.

Efekty zabiegu

Czysty tlen docierając w głębokie warstwy skóry powoduje:

 • rozjaśnienie przebarwień;
 • dotlenienie oraz odżywienie tkanek;
 • zwiększenie metabolizmu tkankowego;
 • wygładzenie powierzchni skóry;
 • napięcie skóry;
 • przyspieszenie procesów gojenia się;
 • wyrównanie kolorytu skóry.

Wyżej wymienione efekty składają się na jeden, ogólny rezultat zabiegowy jakim jest wyraźne odmłodzenie skóry oraz poprawa jej wyglądu.

Komu zaleca się infuzję tlenową?

Infuzja tlenowa polecana jest przede wszystkim osobom, które pragną poprawić wygląd skóry w sposób bezinwazyjny i bezbolesny. W przypadku młodych skór działa głównie profilaktycznie, zapobiegając wczesnemu powstawaniu zmarszczek czy nadmiernej utraty wody. W pielęgnacji skór dojrzałych spowalnia procesy jej starzenia się, a także wpływa na zwiększenie jędrności i elastyczności naskórka.

Wskazówka

Infuzja tlenowa jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, stąd też może być wykonywana również u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Podsumowanie

Infuzja tlenowa opiera się na czystym, sprzężonym, hiperbarycznym tlenie, który zapewnia bezbolesny sposób poprawy jakości skóry. Bardzo często odczucia towarzyszące w trakcie zabiegu porównywalne są do delikatnego masażu, dzięki czemu podczas terapii można w pełni się odprężyć i zrelaksować.

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław