Defekty piersi – rodzaje i pielęgnacja

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Defekty piersi dotykają dużą ilość kobiet. Dla wielu to ogromny problem. Przerost, opadanie, owłosienie czy widoczne rozstępy to tylko część niedoskonałości kobiecego atrybutu. Oto najczęściej występujące defekty w obrębie biustu.

Defekty piersi - rodzaje i pielęgnacja

Defekty piersi

1. Przerost piersi.

Przerost piersi to bardzo powolny proces, a jego przyczyną są głównie zaburzenia hormonalne. W związku z tym może pojawiać się nawet z początkiem miesiączkowania u dziewczynek. Masa przerosłych piersi sprawia, że biust opada. Towarzyszyć temu mogą ból oraz uczucie napięcia skóry. W pewnym momencie można zauważyć, że piersi stają się twarde. Skóra jest wówczas cienka, przez którą widoczne są mocno rozszerzone naczynia. Przerost piersi prowadzić może również do ogólnych dolegliwości ortopedycznych, złego samopoczucia i kompleksów. Aby poprawić swój komfort życia należy udać się do lekarza specjalisty, który wskaże drogę leczenia.

2. Opadanie piersi.

Opadanie piersi to powód prowadzący do frustracji wiele kobiet. Do jednej z przyczyn tego defektu można zaliczyć małą sprężystość tkanek lub nagłe zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w piersiach. Na opadanie piersi może mieć również wpływ zmniejszenie się gruczołu sutkowego, nadmierne rozciągnięcie się skóry, a także wada postawy. Aby zapobiegać pogłębianiu się defektu jakim jest obwisły biust, należy w pielęgnacji domowej stosować naprzemienne natryski wodą ciepłą i zimną. Częste i regularne wizyty na basenie, a także ćwiczenia fizyczne także mają znaczny wpływ na poprawę ich wyglądu. W przypadku, gdy przyczyną opadania piersi jest wada postawy niezbędna staje się gimnastyka korekcyjna.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Niedorozwój piersi.

Niedorozwój najczęściej spotykany jest wśród kobiet o męskim typie sylwetki, u kobiet szczupłych i nerwowych. Defekt ten często powiązany jest z zaburzeniami przysadki mózgowej.

4. Zanik piersi.

Do zmian tego rodzaju doprowadzić może np. źle dobrany biustonosz (najczęściej niewłaściwie dobrany rozmiar). Warto więc zwracać szczególną uwagę na właściwy dobór bielizny. Panie brafitterki w sklepach z bielizną na pewno pomogą dopasować biustonosz do naszej sylwetki, tak abyśmy czuły się w nim kobieco, a przede wszystkim komfortowo. Kolejną przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. W takim przypadku najlepiej udać się do lekarza specjalisty, który zbada poziom odpowiednich hormonów i wdroży ewentualne leczenie.

5. Trwałe zmiany skórne.

Oprócz wyżej wymienionych problemów mogą pojawić się również defekty związane ze skórą w obrębie piersi. Należą do nich m.in: rozstępy, owłosione piersi, naczyniaki, brodawki łojotokowe i włókniaki.

  • rozstępy – to sine, różowe, białawe zmiany spowodowane znacznym rozciągnięciem skóry oraz uszkodzeniem włókien sprężystych tkanki łącznej. Przyczyną powstania rozstępów często są zmiany hormonalne, a także częste i duże zmiany w masie ciała. W walce z rozstępami obowiązuje jedna zasada, im szybciej zaczniemy, tym lepiej. Dobrze jest działać w momencie kiedy są barwy sinoróżowej. Są wówczas świeże, dzięki czemu mamy większą szansę na ich całkowite usunięcie. Tu przede wszystkim polecane są mocne złuszczania m.in mikrodermabrazja korundowa, diamentowa, złuszczania chemiczne (kwasy), peelingi domowe (z kawy, soli), masaż i roll cit;
  • owłosione piersi – związane są przede wszystkim z zaburzeniami hormonalnymi lub mogą być uwarunkowane genetycznie. W takim przypadku należy udać się do lekarza specjalisty. Można również korzystać z zabiegów trwałego usuwania owłosienia w gabinetach kosmetycznych wykonywanych laserem diodowym lub IPL-em;
  • naczyniaki – to płaskie lub guzowate zmiany różnej wielkości, powstałe w wyniku rozrostu naczyń krwionośnych;
  • brodawki łojotokowe – zwane są również starczymi. Mogą sprawiać dyskomfort w codziennym życiu, ponieważ są wyniosłe ponad powierzchnię skóry, co może przeszkadzać przy ubieraniu;
  • włókniaki – miękkie, drobne zmiany odgraniczone od skóry niezmienionej. Często występują w obrębie sutków.

Jeżeli chodzi o defekty piersi to szczególnie należy uważać na zmiany w formie brodawek i włókniaków, które występują ponad powierzchnią skóry jako guzki. W przypadku ich występowania należy skonsultować się z lekarzem.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

  1. Tak, piersi to bardzo ważna sprawa! Nie każda kobieta odpowiednio o nie dba ;/. Dobrze dobrany stanik to podstawa. Już jako nastolatka usłyszałam, że mam zdeformowane piersi właśnie przez to, że nie nosiłam odpowiedniego stanika. Teraz mam idealnie dobrany, nic mi się nie wbija, nie uciska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *